Resultater & stillinger i hulspilsturneringen 2017

I kvartfinalerne mødes følgende:

I match nr. 1:  Klaus Weiss/Svend Rønne: RESULTAT 3/2

I match nr. 2: Jørgen Laulund/Rene Brodin: RESULTAT 6/4

I match nr. 3: Bent Tvangsø/Søren Netterstrøm: RESULTAT 5/3

I match nr. 4: Peter Ruben Clausen/Jan Sørensen har trukket sig.

Kvartfinalematcherne forventes afviklet inden udgangen af uge 34.

I den ene semifinale mødes: Bent Tvangsø/Klaus Weiss: RESULTAT 4/2

I den anden semifinale mødes Peter Ruben Clausen/Jørgen Laulund: RESULTAT 2/0

I finalen mødes Bent Tvangsø/Peter Ruben Clausen: RESULTAT 5/3

______________________________________________________________

Pulje A – færdigspillet
Kampe Stilling Point
 4  Svend Rønne  8*
 4  Rene Brodin  6*
 4  Kitty Sommer  4
 4  Kirsten Andersen  2
 Tommy Luthmann WD
Pulje B
Kampe Stilling – færdigspillet Point
4 Søren Netterstrøm 8*
4 Jan Sørensen 6*
4 Erik Lise 2
4  Vibeke Ibsen 2
 Ib Jørgensen WD
Pulje C
Kampe Stilling – færdigspillet Point
3 Peter Ruben Clausen 6*
3 Bent Tvangsø 6*
3 Bent Gade Petersen 4
3 Gitte Haagensen 4
Ivy Bro WD
Pulje D
Kampe Stilling – færdigspillet Point
 4  Jørgen Laulund 6*
 4  Klaus Weiss 6*
 4  Birgitte Pedersen 4
 4  Erik Christensen 4
 Jonna Clausen WD
 
     
Kamp Gruppe A Resultat
1 Svend Rønne/Kirsten Andersen  4/3
2 Svend Rønne/Rene Brodin  2/1
3 Svend Rønne/Kitty Sommer  1/0
4 Kitty Sommer/Kirsten Andersen  3/1
5 Rene Brodin/Kitty Sommer  6/5
6 Rene Brodin/Kirsten Andersen  2/1
 –  Tommy Luthmann  WD
Kamp  Gruppe B: Resultat
1 Jan Sørensen/Erik Lise 1/0
2 Jan Sørensen/Vibeke Ibsen 4/2
3 Søren Netterstrøm/Jan Sørensen 1/0
4 Erik Lise/Vibeke Ibsen  –
5 Søren Netterstrøm/Erik Lise  2/1
6 Søren Netterstrøm/Vibeke Ibsen  2/1
Kamp Gruppe C: Resultat
1 Gitte Haagensen/Peter Clausen  5/4
2 Peter Clausen/Bent Tvangsø  2/0
3 Peter Clausen/Bent Gade Petersen  5/3
4 Bent Tvangsø/Gitte Haagensen  6/5
5 Bent Gade Petersen/Gitte Haagensen  5/4
6 Bent Tvangsø/Bent Gade Petersen  6/5
 –  Ivy Bro WD
Kamp Gruppe D: Resultat
1 Klaus Weiss/Jonna Clausen  2/0
4 Birgitte Pedersen/Jonna Clausen  7/5
5 Jørgen Laulund/Klaus Weiss  1/0
6 Klaus Weiss/Erik Christensen  6/5
7 Klaus Weiss/Birgitte Pedersen  2/0
8 Birgitte Pedersen/Erik Christensen  1/0 (20. hul)
9 Erik Christensen/Jørgen Laulund  3/2
10 Jørgen Laulund/Birgitte Pedersen  4/3

Fra de indledende puljer går de 2 bedste fra hver pulje videre til kvartfinalen.

I match nr. 1:  Svend Rønne (vinderen fra af pulje A) møder (nr. 2 fra pulje D.(Klaus Weiss

I match nr. 2: Rene Brodin (nr. 2 fra pulje A) møder (vinderen fra pulje D.) Jørgen Laulund

I match nr. 3: Søren Netterstrøm (vinder af pulje B) møder (nr. 2 fra pulje C.) Bent Tvangsø

I match nr. 4: Jan Sørensen (nr. 2 fra pulje B) mod vinderen fra pulje C. Peter Clausen

Kvartfinalematcherne forventes afviklet inden udgangen af uge 34.

I semifinalerne møder vinderen af match nr. 1 vinderen af match 3 og vinderen af match nr. 2 møder vinderen af match nr. 4.